Morawiecki: Polska jest proeuropejska i proamerykańska

Polska jest zarówno proeuropejska, jak i proamerykańska - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, załączając swój niedawny wywiad dla francuskiego "Le Figaro".

Mateusz Morawiecki
flickr.com/ Kancelaria Premiera/ Krystian Maj/KPRM

"W mijającym tygodniu, po spotkaniu z prezydentem Emmanuelem Macronem, we francuskim dzienniku +Le Figaro+ mówiłem o tym, że Polska jest lojalnym i sumiennym członkiem europejskiej i transatlantyckiej wspólnoty"

- napisał Morawiecki.

"Wykonujemy swoje zadanie - bronimy wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej. Polska jest zarówno proeuropejska, jak i proamerykańska" - podkreślił.

Do wpisu premier załączył fotokopię swojego wywiadu dla "Le Figaro" z tego tygodnia.

Morawiecki wrócił w piątek wieczorem z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. W czwartek szef polskiego rządu z kolei był w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na nowego kanclerza tego kraju. W środę Morawiecki w Paryżu rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Udał się też do Lublany na spotkanie z szefem słoweńskiego rządu Janeszem Janszą.

W poprzednich dniach polski premier spotkał się z przywódcami: Litwy, Łotwy, Estonii, a także premierami państw Grupy Wyszehradzkiej (w jej skład poza Polską wchodzą Węgry, Czechy i Słowacja) oraz z premierem Chorwacji.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo