Cała Europa wspiera Polskę, a Leszek Miller? „Niestety, konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim”

"Niestety konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim" - wypalił na Twitterze były premier Leszek Miller. Czyżby polityk opozycji ubolewał nad skuteczną obroną granic przez polskie służby? W ocenie Millera, zdjęcia z bohaterskiej obrony granicy "zasilą kampanię wyborczą PiS".

Leszek Miller
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu. Polskie służby wielokrotnie były atakowane przez agresywnych migrantów. 

Sytuacją na granicy z Białorusią żywo interesuje się cała Europa. Gdyby Polska nie sprostała wyzwaniu obrony granic, na Starym Kontynencie mógłby zostać wywołany chaos związany z przybyszami z Bliskiego Wschodu. Premier Mateusz Morawiecki, biorąc udział w spotkaniach z przywódcami z całej Europy, usłyszał wiele słów wsparcia. 

Tymczasem, Leszek Miller - kiedyś premier, dziś europoseł wybrany z cichym poparciem Platformy Obywatelskiej, z list Koalicji Europejskiej - ubolewa, że to Polska może wyjść zwycięsko z tego momentu próby.

- Niestety konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim. Tam się nic więcej nie zdarzy oprócz tego co już się zdarzyło. Za jakiś czas po wygaszeniu konfliktu PiS ogłosi zwycięstwo, a zdjęcia z bohaterskiej obrony granicy zasilą kampanię wyborczą PiS

- stwierdził były premier na Twitterze.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Leszek Miller

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo