Intensywne opady śniegu na północnym wschodzie kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem przesunie się dziś na północny wschód kraju. Na terenie dwóch województw nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w północnej części województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W tych rejonach kraju synoptycy prognozują opady mokrego śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Ostrzeżenia obowiązują do soboty do godz. 15.

Jak poinformował IMGW Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu; bez opadów na krańcach zachodnich.

W godzinach porannych, na północnym wschodzie, opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, ograniczające widzialność do 500 metrów i dające przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo