Jan Tomaszewski domaga się zwolnienia Paulo Sousy. Wskazał też kandydatów do zastąpienia Portugalczyka

Jan Tomaszewski ocenia, że losowanie baraży dla polskich piłkarzy było bardzo dobre. "Człowiek, który zatrzymał Anglię" stwierdził jednak, że aby awansować na mundial Biało-czerwoni powinni zmienić selekcjonera. Medalista mistrzostw świata z 1974 wskazał dwóch kandydatów do zastąpienia Paulo Sousy.

Paulo Sousa powinen zostać zwolniony przed barażami - uważa Jan Tomaszewski
fot. PZPN

Biało-czerwonym na drodze do mistrzostw świata pozostały dwie przeszkody. Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę w barażach zmierzy się z Rosją, a w przypadku pokonania Sbronej o awans Polacy zagrają z Czechami bądź Szwecją. Zadowolony z wyników losowania jest Jan Tomaszewski.

Doskonałe losowanie! Lepszego nie mogło być. Apeluję do prezesa Cezarego Kuleszy, by zastanowił się nad Paulo Sousą. Z nim mamy dwa lub trzy procent szans na awans

- stwierdził bramkarz "Orłów Górskiego" w rozmowie z Super Expressem.

Tomaszewski od dawna krytycznie ocenia poczynania portugalskiego selekcjonera i wskazuje nawet dwóch kandydatów, którzy mogliby zająć miejsce Sousy przed barażami.

Bez niego, obojętnie czy z polskim trenerem czy nie, to jestem przekonany, że jesteśmy w stanie awansować na mundial. Choćby z Michałem Probierzem lub Piotrem Stokowcem na ławce. Wtedy stać nas na wygraną z Czechami i Szwecją, wcześniej z Rosją.

Mecze barażowy z Rosją odbędzie się 24 marca na terenie rywala. W przypadku zwycięstwa Biało-czerwoni pięć dni później zagrają na Stadionie Narodowym ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Piłkarskie mistrzostwa świata zaplanowano w Katarze - od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jan Tomaszewski #Paulo Sousa #baraże

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo