Ataków na granicy ciąg dalszy! Tym razem cudzoziemcy przerzucali... kładki na zapory z drutu kolczastego

To był kolejny szturm na granicę... W piątek wieczorem cudzoziemcy próbowali sforsować granicę w okolicach miejscowości Grudki k. Białowieży. Na zapory z drutu kolczastego rzucali kładki – przekazała dziś policja podlaska.

twitter.com/@PolskaPolicja

"Wczoraj ok. 18.00 policjanci interweniowali w okolicach miejscowości Grudki w gminie Białowieża w związku z próbą nielegalnego przekroczenia granicy"

– poinformowała policja.

A w piątek wieczorem...

W piątek późnym wieczorem na swoim profilu na Twitterze policja podlaska zamieściła zdjęcia z piątkowej akcji. Widać na nich dużej wielkości kładki zbite z bali drewna i desek; cudzoziemcy próbujący przedostać się do Polski, przerzucali je przez zaporę z drutu kolczastego.

"Kiedy większość korzysta już z uroków rozpoczętego weekendu my właśnie tak powstrzymujemy nielegalne wkroczenie na teren. Tak wyglądają „kładki” specjalnie przygotowane przez reżim białoruski dla osób, które są siłą wpychane na teren Polski i Unii Europejskiej."

- czytamy na Twitterze.

Wczoraj policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. 

"Wczoraj policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane w Wysokim Moście osoby, to obywatele Ukrainy zamieszkujący w Polsce. W lesie na kurierów czekało 10 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę."

- czytamy na Twitterze podlaskiej policji.

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że 100-osobowa grupa migrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży.

Próby nielegalnych migracji

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią do końca listopada obowiązuje stan wyjątkowy. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo