Kontrowersje po meczu Wisły Kraków z Radomiakiem: „Rzut karny taki pół na pół”

W piątkowym meczu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom wygrał 1:0 w Krakowie z Wisłą. Jedyna bramka padła po rzucie karnym, pewnie wykorzystanym przez Karola Angielskiego. Sytuacja po której arbiter podyktował jedenastkę nie była oczywista.

Karol Angielski wykorzystał rzut karny i Radomiak Radom pokonał Wisłę Kraków
fot. twitter.com/_Ekstraklasa_

Piłkarze Radomiaka spotkanie w Krakowie zaczęli bardzo agresywnie i kompletnie tym zaskoczyli gospodarzy. Najpierw Aschraf El Mahdioui przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego podał do rywala, a po chwili sfaulował Karola Angielskiego. Arbiter najpierw nie odgwizdał przewinienia, ale po interwencji VAR i obejrzeniu zajścia na monitorze podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem był Angielski.

Radomiak wygrał z Wisłą Kraków po bramce z karnego

Decyzja o przyznaniu rzutu karnego, który ostatecznie zadecydował o przegranej Wisły Kraków, wywołała spore kontrowersje.

Pierwsza połowa była bardzo słaba, nie było organizacji, każdy biegał w swoją stronę. W 5. minucie daliśmy prezent rywalowi, choć ten rzut karny był według mnie taki pół na pół. W podobnej sytuacji w meczu z Piastem VAR nam odebrał takiego karnego

- ocenił trener Wisły Adrian Gula.

W zupełnie odmiennym nastroju był szkoleniowiec drużyny z Radomia. Dariusz Banasik podsumowując mecz powiedział:

Początek w naszym wykonaniu był fajny. Wyszliśmy agresywnie, wysokim pressingiem i stąd się wzięła sytuacja z rzutem karnym i golem. Potem trochę niepotrzebnie oddaliśmy pole, choć z tego może niewiele wynikało. Wprowadzaliśmy też fajne kontry, szkoda że nie zamieniliśmy ich na bramkę.

Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1

Bramka: 0:1 Karol Angielski (5-karny)

Żółta kartka - Wisła Kraków: Nikola Kuveljic. Radomiak Radom: Dawid Abramowicz, Meik Karwot.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 10 150.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PKO BP Ekstraklasa #Wisła Kraków #Radomiak Radom

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo