Kolejne natarcie na granicy z Białorusią. Służby odparły atak grupy około 100 migrantów

Straż Graniczna poinformowała dziś na Twitterze, że 100-osobowa grupa migrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży

Straż Graniczna
twitter.com/Straz_Graniczna

"Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granicę grupy 100 osób"

– poinformowano w sobotę na Twitterze Straży Granicznej. Do ataku doszło minionej doby.

Policja pokazała, jak wyglądają „kładki” specjalnie przygotowane przez reżim białoruski dla osób, które są siłą wpychane na teren Polski i Unii Europejskiej.

W czwartek późnym wieczorem grupa prawie 200 migrantów forsowała granicę polską w okolicach Czeremchy. Podczas ataku ranny został jeden żołnierz.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią do końca listopada obowiązuje stan wyjątkowy. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo