Chile zaszczepi dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Chilijskie Ministerstwo Zdrowia podjęło w piątek decyzję o rozpoczęciu w najbliższych dniach szczepień dzieci w wieku od 3 do 6 lat przeciwko Covid-19 chińską szczepionką Sinovac.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według przedstawiciela ministerstwa dr Herberto Garcii, zgromadzono już wystarczające doświadczenie aby podjąć taką decyzję, uwzględniając doświadczenia Chin w tej dziedzinie. W tym kraju zastosowano szczepionkę Sinovac u 100 mln dzieci w wieku od 3 do 17 lat.

„U zaszczepionych dzieci powstawanie antyciał przebiega lepiej, co może oznaczać, że liczbę zakażeń wśród nich da się zredukować nawet do zera”

– powiedział Garcia..

Według chilijskiego lekarza-specjalisty, u zaszczepionych w Chinach dzieci w wieku od 12 do 17 lat zanotowano zaledwie 3 890 niepożądanych reakcji, zaś w grupie wiekowej od 3 do 5 lat nie wystąpiła ani jedna taka poważna reakcja.

W Chile poddano już szczepieniu 91 proc. osób, które ukończyły 18 lat, a 8 mln otrzymało drugą dawkę szczepionki. Ponadto zaszczepiono od września 4,8 mln dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Większość Chilijczyków otrzymało szczepionkę Sinovac.

Chilijski Uniwersytet Katolicki prowadzi obecnie intensywne badania nad skutkami szczepień u 4 tys. dzieci w wieku od trzech lat.

Od początku pandemii w Chile zarejestrowano w Chile 1,7 mln przypadków koronawirusa i nieco ponad 38 tys. zgonów. Obecnie przeciętna liczba zachorowań na Covid-19 w Chile wynosi od 1,5 tys. do 2 tys. dziennie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo