Cristiano Ronaldo znów może mieć powód do łez. Mistrzowie Europy na drodze Portugalii

Media w Portugalii z niezadowoleniem przyjmują wynik losowania barażów do piłkarskiego mundialu. Wskazują, że choć w półfinale podopieczni Fernando Santosa trafili na potencjalnie słabszą Turcję, to aby awansować będą musieli prawdopodobnie pokonać także mistrzów Europy Włochów.

Cristiano Ronaldo i reprezentacja Portugalii nie mogą być zadowoleni po losowaniu baraży
fot. screen/twitter

Portugalscy komentatorzy twierdzą, że wraz z piątkowym losowaniem oddala się możliwość awansu na mistrzostwa w Katarze. Główne ich obawy budzi drużyna z Italii.

Trafiliśmy na najgorszą ścieżkę z możliwych, bo na jej końcu czekają na nas lub na Turków Włosi, czyli ostatnia ze wszystkich losowanych dziś ekip, które sobie życzyliśmy na naszej drodze

- ocenili komentatorzy stacji SportTV.

Lizbońska telewizja za mało prawdopodobnego rywala dla siebie po ewentualnym zwycięstwie nad Turcją uważa ekipę Macedonii Północnej, która zmierzy się z Włochami w półfinale barażów.

Włochom nie poszła najlepiej faza grupowa eliminacji na MŚ, co nie oznacza, że stracili oni na jakości. To obecnie najlepsza drużyna świata, która potencjalnie mogłaby zagrać w finale MŚ. W przypadku potyczki z Italią musimy zagrać właśnie tak, jak gdybyśmy grali w finale mundialu

- podsumowała portugalska telewizja.

Tymczasem portale czołowych sportowych gazet Portugalii “Recordu” i “A Bola” wskazują, że zaletą ewentualnej rywalizacji w barażu z Włochami będzie fakt rozgrywania decydującego meczu przed własną publicznością.

Przypominają, że w rywalizacji z Italią podczas grupowych rozgrywek Ligi Narodów w 2018 r. podopieczni Santosa pokonali "Azzurrich" w Lizbonie 1:0. Obie gazety podkreślają ze smutkiem, że jedna z czołowych piłkarskich potęg, Portugalia lub Włochy, nie weźmie udziału w przyszłorocznym mundialu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#baraże #Katar 2022 #Cristiano Ronaldo #Portuglia-Włochy

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo