Zbigniew Boniek zabrał głos przed losowaniem baraży: „Można przegrać i wygrać ze wszystkimi”

W piątek w Zurychu odbędzie się losowanie baraży decydujących o awansie do finałów piłkarskich mistrzostw świata w Zurychu. Zbigniew Boniek uważa, że Biało-czerwoni mogą pokonać każdego rywala, ale najważniejsze w losowaniu będzie nie z kim zagrają Polacy, ale gdzie.

Dziś polscy piłkarze poznają rywali w barażach
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Biało-czerwoni w losowaniu baraży mogą trafić w półfinale na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosję, Szkocję lub Walię. Polscy piłkarze tracąc rozstawienie po porażce w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Węgrami pierwszy mecz barażowy zagrają na wyjeździe. Po ewentualnym pokonaniu rywala decydujące spotkanie podopieczni trenera Paulo Sousy mogą rozegrać na Stadionie Narodowym - to zależy od wyników piątkowego losowania.

Najważniejsze aby drugi - decydujący mecz grać w domu. To psychologicznie bardzo ważne. W pierwszym meczu można przegrać i wygrać (nawet po karnych) z wszystkimi. Perspektywa grania o wszystko w Polsce to decydujący bodziec. Dwa mecze na wyjeździe? Lepiej nie...

- napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Czy Polacy będą mieć szczęście w losowaniu baraży?

Oprócz Polski w gronie zespołów nierozstawionych są: Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria i Czechy. Z dwunastu drużyn rywalizujących w barażach na mistrzostwa świata w Katarze awansują tylko trzy.

Ceremonia losowania baraży odbędzie się w Zurychu o godzinie 17. O tym z kim zagrają Polacy w decydujących o awansie na mundial meczach będziemy informować na portalu "Niezalezna.pl".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#baraże #Zbigniew Boniek

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo