Wzmożone kontrole drogowe. "Kurierów" przewożących migrantów przybywa!

Minionej doby policja w województwie podlaskim, policja zatrzymała dwóch kolejnych tzw. kurierów, Polaków przewożących osoby nielegalnie przebywające w naszym kraju, Jeden z kierowców wiózł dwóch obywateli Syrii, drugi - rzeczy należące do imigrantów.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/@podlaskaPolicja

Jak poinformował w piątek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, obaj mężczyźni zatrzymani zostali w czasie kontroli w Orli (powiat bielski). Obaj podejrzewani są o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy przez inne osoby.

"Wpadli" przypadkiem

We wsi Hruskie (powiat augustowski) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Gruzji. Jechał on wraz z dwiema innymi osobami - kolejnym Gruzinem oraz Irakijczykiem.

"W związku z koniecznością wyjaśnienia okoliczności legalności pobytu, osoby te przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej"

- dodał Krupa.

To zjawisko się nasila!

Od kilku tygodniu "kwitnie" najczęściej odpłatna pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kontrole drogowe w ostatnim czasie stały się bardzo nasilone. Funkcjonariusze zatrzymują najczęściej busy pod kątem nielegalnego przewożenia migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Takich przypadków niestety jest coraz więcej.

"Wczoraj policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Sejnach, Jelonce i Bielsku Podlaskim kurierzy, to dwaj obywatele Ukrainy i obywatel Szwecji. Chcieli przewieźć 14 osób."

- czytaliśmy w czwartek na Twitterze podlaskiej policji.

 

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 316 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy; przewozili oni ponad ok. 1,3 tys. osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo