Ostra krytyka Tuska – także w opozycji! „Boję się ludzi, którzy przekraczają prędkość”

Politycy opozycji nie zostawiają suchej nitki na liderze Platformy Obywatelskiej Donaldzie Tusku, który stracił prawo jazdy, bo jechał zdecydowanie zbyt szybko. - Myślę, że to jest poważna rysa na wizerunku Donalda Tuska i to zaszkodzi całej opozycji - mówił dziś Robert Biedroń.

Donald Tusk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W sobotę Donald Tusk jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 500 zł i zatrzymano mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wiśniewo koło Mławy. Niedługo potem Tusk potwierdził na Twitterze, że "przekroczył przepis drogowy". - Jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji – napisał były premier.

Jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń został dziś zapytany w Polsat News, czy "Donald Tusk bez prawa jazdy będzie w stanie dowieźć Platformę do zwycięstwa w następnych wyborach".

- Myślę, że to jest poważna rysa na wizerunku Donalda Tuska i to zaszkodzi całej opozycji

 - ocenił polityk Lewicy.

Dopytywany, czy on "do samochodu prowadzonego przez Donalda Tuska nie chciałby wsiąść, jeśli chodzi o listę opozycji", Biedroń odpowiedział:

"Boję się ludzi, którzy przekraczają prędkość. Wolę sam kontrolować jazdę i jechać zgodnie z przepisami"

To nie pierwszy z polityków opozycji, który negatywnie wyraża się o drogowej wpadce lidera PO. Wczoraj Szymon Hołownia na antenie RMF FM powiedział, że "zabrakło mu słowa przepraszam" ze strony Tuska.

- Jeżeli mamy do czynienia z publicznym grzechem osoby publicznej, to w publiczny sposób powinno paść słowo przepraszam. Zabrakło mi też może jeszcze jakiejś wpłaty na fundusz ofiar wypadków, jasnego pokazania, że doszło do rzeczy, do której nie powinno dojść

 - mówił.

Jego zdaniem, "jeżeli jesteś politykiem, to ubiegasz się o odpowiedzialność za życie ludzi, a jak zauważył, "jechanie 107 km przez obszar zabudowany nie ma się za blisko z odpowiedzialnością za ludzi".

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo