Śmierć 43-latka w Gnieźnie. Zatrzymano 5 osób

Policja w Gnieźnie prosi o kontakt osoby, które w środę wieczorem udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w okolicy Szpitala Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć. 43-letni mężczyzna zmarł. W sprawie zatrzymano 5 osób.

Policja

W środę ok. godz. 20 do izby przyjęć Szpitala Chrztu Polski przez nieustalone osoby przyprowadzony został ranny mieszkaniec Gniezna. Mimo starań lekarzy 43-latek zmarł - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska,

Osińska podała, że w sprawie zatrzymano 5 osób. Nadal ustalane są okoliczności zdarzenia/ Ze względu na dobro postępowania policja nie udziela na razie szczegółowych informacji dotyczących sprawy.

Jak podały lokalne media, początek zajścia miał mieć miejsce w jednej z kamienic w centrum Gniezna.

Portal gniezno24.com ujawnił, że "w środę po godzinie 20. gnieźnieńscy strażacy zostali wezwani do jednej z kamienic przy ul. Św. Wawrzyńca (w pobliżu wiaduktu), gdzie mieszkańcy wyczuwali gryzący zapach na klatce schodowej. Na miejscu stwierdzono, iż prawdopodobnie w budynku ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Na klatce schodowej zauważono także ślady krwi, dlatego o zdarzeniu powiadomiono policję. Stwierdzono, że na miejscu miało dojść do bójki”.

Według informacji dziennikarzy portalu, w czasie, kiedy na miejscu pracowali policjanci, do gnieźnieńskiego szpitala doprowadzony został ranny mężczyzna - dotrzeć do izby przyjęć pomogły mu nieznane osoby. Poszkodowany trafił na SOR, gdzie udzielono mu pomocy – miał mieć obrażenia zadane nożem oraz ślady pobicia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zwrócili się do osób, które "udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w rejonie Szpitala Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć o pilny kontakt z zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego pod nr tel. 516-909-731 lub z dyżurnym jednostki tel. 47 77 21 211".

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo