Rozstrzelanie za przemycenie serialu. Walka z demoralizacją w Korei Północnej

Na karę śmierci, poprzez rozstrzelanie, została skazana osoba, która przemyciła do Korei Północnej kopię serialu "Squid Game" - podaje portal polsatnews.pl. Ponadto, uczeń, który kupił produkcję od przemytnika został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Tak Kim Dzong Un ma walczyć z demoralizacją społeczeństwa.

Kadr ze zwiastuna serialu
YT/Netflix

Jak informuje portal, była to pierwsza akcja powołanej do specjalnych celów grupy zadaniowej do "eliminacji reakcyjnej myśli i kultury". Służby mają być odpowiedzialni za łapanie "nielegalnych odbiorców". Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy Radia Free Asia, osoba odpowiedzialna za przemycenie serialu ma zostać stracona przez pluton egzekucyjny, a uczeń, który zakupił kopię, usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

"Aresztowani zostali też inni uczniowie, którzy oglądali produkcję. Również nauczyciele uczniów mają problemy, gdyż grozi im wygnanie do pracy w kopalniach. Źródło Radia Free Asia, nie precyzuje, dlaczego również nauczyciele mają zostać pociągnięci do odpowiedzialności"

- podaje portal polsatnews.pl

"Squid Game"

Serial produkcji Netflixa, którego kopię przemycono, opowiada o osobach skrajnie zadłużonych, które dostają propozycje wzięcia udziału w gdzie, w której główną nagrodą jest ogromna suma pieniędzy, natomiast za porażkę uczestnicy płacą życiem. Jedną z głównych bohaterek produkcji jest uciekinierką z Korei Północnej, co według Radia Free Asia, dodatkowo potęguje popularność "Squid Game" w kraju dyktatury Kim Dzong Una.

 

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo