Wideoblogerka otruła się na wizji. Jej prochy skradziono do rytuału... „zaślubin duchów”

Pracownicy domu pogrzebowego w Chinach zostali aresztowani za kradzież prochów wideoblogerki, które chcieli sprzedać do użycia w rytuale „zaślubin duchów”. Kobieta popełniła samobójstwo, pijąc pestycydy w czasie transmisji na żywo – relacjonują chińskie media.

pixabay.com/webandi

Policja w prowincji Szantung na północy Chin aresztowała trzech pracowników domu pogrzebowego za kradzież prochów blogerki, które usiłowali sprzedać rodzinie zmarłego mężczyzny, by zorganizować ich pośmiertny „ślub” – przekazał hongkoński dziennik „South China Morning Post”.

Podczas swojej ostatniej transmisji blogerka znana w internecie jako Luoxiamaomaozi oznajmiła widzom, że od dawna zmaga się z depresją, po czym wypiła przygotowane wcześniej pestycydy. Część internautów zachęcała ją do tego – informował w październiku dziennik „Global Times”. Kobieta zmarła później w szpitalu.

Rytuał „zaślubin duchów” (chiń. „yinhun”) opiera się na przekonaniu, że zmarli mają takie same potrzeby jak żywi. W niektórych częściach Chin ludzie wciąż wierzą, że ci, którzy zmarli przed ślubem, będą w zaświatach samotni - chyba że znajdzie się osoba przeciwnej płci, by dzielić z nimi życie po życiu.

Pośmiertne zaślubiny często odbywają się za zgodą rodzin obojga zmarłych, ale czasem wykorzystuje się prochy lub zwłoki wykradzione z grobów. Według mediów organizatorzy takich „ślubów” mogą na tym zarabiać nawet 70 tys. juanów (11 tys. dolarów).

Media Chin kontynentalnych opisywały również przypadki zabijania kobiet w celu sprzedaży ich ciał. W lutym sąd w prowincji Gansu skazał na śmierć oskarżonego o dwa takie morderstwa. Za jedno z ciał skazany miał dostać 35 tys. juanów (5,5 tys. dolarów).

W 2017 roku w prowincji Henan odurzona lekami kobieta w ostatniej chwili wydostała się z trumny i uniknęła pogrzebania żywcem. Okazało się, że padła ofiarą gangu handlarzy ludźmi, którzy sprzedawali zwłoki do rytuałów „yinhun”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo