Wyjątkowe koszulki na aukcji. Michał Winiarski i Trefl Gdańsk wspierają Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Podczas niedzielnego meczu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów w ERGO ARENIE zainaugurowany zostanie cykl licytacji wyjątkowych siatkarskich koszulek na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski
fot. materiały prasowe

W przerwie zbliżającego się spotkania siatkarskiej PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk, a PGE Skrą Bełchatów pod aukcyjny młotek trafi trykot meczowy Michała Winiarskiego z jego ostatniego sezonu gry w Bełchatowie. Kolejne licytacje prowadzone będą w internecie. Wśród koszulek przeznaczonych na aukcje są trykoty największych gwiazd siatkówki - między innymi Bartosza Kurka, Wilfredo Leona, Matthew Andersona, czy Georga Grozera.

Koszulki, których licytacje rozpoczną się w niedzielę w ERGO ARENIE, pochodzą z kolekcji Pana Macieja Kisiela, od lat związanego z siatkówką. Przez wiele sezonów, dzięki wsparciu trenera Andrei Anastasiego, a także byłego zawodnika Trefla, Dimy Skoryy’ego, uzbierane zostało całe spektrum trykotów największych siatkarskich gwiazd. Wśród koszulek są egzemplarze Bartosza Kurka z igrzysk olimpijskich w Londynie, gwiazd Zenita Kazań – m.in. Alekseya Verbova, czy Maksima Michajłowa, a także koszulka Wilfredo Leona z Sir Safety Perugii! Cztery koszulki na aukcję dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci przekazał także trener Michał Winiarski.

Kolejna piękna akcja Michała Winiarskiego

Są to nieprzypadkowe koszulki, bowiem są to koszulki z mojego ostatniego sezonu gry w PGE Skrze Bełchatów, kolejna koszulka także jest unikatowa, ponieważ jest to koszulka z jedynego sezonu, który rozgrywałem w Rosji, a także oczywiście jest koszulka kadrowa. Tych reprezentacyjnych miałem całkiem sporo, ale każda jest wyjątkowa, ponieważ gra z orzełkiem dla barw narodowych zawsze jest ogromnym zaszczytem. Myślę, że jest to koszulka, którą z perspektywy kibica warto mieć w swojej kolekcji – mówi trener Michał Winiarski. – Koszulka z Nowego Urengoju to także koszulka, która najwięcej ze mną podróżowała, bowiem na mecze odbyliśmy aż 52 loty

– dodaje szkoleniowiec Trefla.

Michał Winiarski już po raz kolejny wspiera Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Na początku 2020 roku na licytację dla Hospicjum trafił dzień w sztabie szkoleniowym. Wylicytowali go Maja i Antek, na co dzień trenujący siatkówkę w Bełchatowie. Z trenerem Winiarskim spędzili w ERGO ARENIE cały dzień treningowo-sparingowy i mogli z bliska przyjrzeć się pracy sztabu szkoleniowego „gdańskich lwów”.

Gdy jest jakakolwiek szansa pomóc, to warto to robić, więc nie było możliwości, bym tym razem czegoś nie znalazł na licytacje. Problem bardziej tkwi w tym, że są to też unikatowe rzeczy, akcji charytatywnych przez lata kariery było bardzo dużo, więc ta kolekcja się po prostu kończy. Dlatego jeszcze bardziej szczególnie zapraszam do licytowania tych koszulek

– mówi Michał Winiarski.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Trefl Gdańsk #Michał Winiarski #Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo