Partia rządząca nieustannie na czele sondaży. Przedstawione najnowsze badanie opinii

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie na czele sondaży parlamentarnych. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu", na partie rządzącą zagłosowałoby 37,5 proc. ankietowanych.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska) dostałby 37,5 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w dzisiejszym "Super Expressie".

Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Zieloni) zagłosowałoby 24,30 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni dostałaby 15,74 proc., Lewica - Wiosna, SLD, Razem: 8,04 proc., Konfederacja Wolność i Niepodległość 8,00 proc. Pod progiem wyborczym znalazły się PSL z wynikiem 4,46 proc., Kukiz'15 mógłby liczyć na 0,97 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina na 0,68 proc. głosów - podał dziennik.

"SE" pisze, że od wielu miesięcy PiS nieustannie prowadzi we wszystkich sondażach partyjnych. Ostatnio jednak poparcie dla ugrupowania zaczyna spadać. Dziennik sugeruje, że szansą na utrzymanie władzy po wyborach miałby być sojusz PiS z Konfederacją.

Sondaż Instytutu Badań Pollster wykonano w dniach 22-23 listopada na próbie 1016 dorosłych Polaków. 

 Źródło: SE, niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo