CBA zatrzymało księgową mafii paliwowej

Księgowa mafii paliwowej oraz mężczyzna, który działał dla niej zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Zatrzymana kobieta to Irmina W. - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

cba.gov.pl

Wydział Komunikacji Społecznej Biura podał dzisiaj, że tym dwu zatrzymanym przez funkcjonariuszy z łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego osobom zarzuca się uszczuplenie należności z podatku VAT w obrocie paliwami na co najmniej 109 mln zł.

- Agenci zatrzymali dwie kolejne osoby związane ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami skarbowymi na szkodę Skarbu Państwa przy obrocie obrotem paliwami. Grupa działała na terenie Polski w latach 2014-16

 – poinformował wydział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- W toku prowadzonego przez funkcjonariuszy CBA śledztwa ustalono, iż jedna zatrzymana kobieta pełniła rolę tzw. księgowej mafii - na polecenie członków grupy przestępczej prowadziła nieformalnie księgowość podmiotów występujących w łańcuchach dostaw paliwa z zagranicy do Polski – wyjaśnił wydział.

Miała ona również podrabiać i wypełniać deklaracje podatkowe w imieniu szefów tzw. firm - słupów.

Według śledczych zatrzymany mężczyzna miał ułatwić organizatorom przestępstwa znalezienie osoby formalnie występującej w podmiocie jako "znikający podatnik" w jednym z łańcuchów dostaw paliwa do Polski.

CBA poinformowało, że oboje usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty nieodprowadzenia podatku VAT z obrotu paliwami w kwocie nie mniejszej niż 109 mln zł.

Do tej pory w tym śledztwie łącznie zarzuty usłyszało ponad 190 osób.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo