Aktywny czwartek prezydenta Dudy

W czwartek o godz. 9 odbędzie się kolejna narada sztabu kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz m.in. szefów MSWiA i MON. O godz. 13.30 prezydent spotka się w Brukseli w sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - przekazała Kancelaria Prezydenta.

fot. prezydent.pl

Jak poinformowała KPRP na Twitterze, kolejna narada sztabu kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSZ Zbigniewa Raua oraz przedstawicieli służb odbędzie się o godz. 9 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Na godz. 13.30 zaplanowane jest spotkanie prezydenta Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. O godz. 14.15 Duda i Stoltenberg spotkają się z mediami.

Jak poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, tematem rozmowy polskiego prezydenta z sekretarzem generalnym NATO będzie kwestia bezpieczeństwa w regionie.

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy wiosną gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy, który potrwa do 2 grudnia. Na mocy specustawy do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma stanąć stalowy płot - zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo