Rekord zakażeń w Holandii. Szykują się jeszcze większe obostrzenia

Padł nowy rekord zakażeń koronawirusa w Niderlandach, w środę wykryto 23 789 zakażeń, najwięcej od początku pandemii - podał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Rząd przyspiesza konferencję prasową w sprawie nowych obostrzeń.

pixabay

RIVM dziewiąty dzień z rzędu notuje liczbę infekcji powyżej 20 tys. W ciągu ostatnich siedmiu dni Instytut zarejestrował 156 921 zachorowań, co oznacza średnio 22 417 potwierdzonych infekcji dziennie. To jest również rekord. Średnia dobowych zakażeń rośnie 55. dzień z rzędu.

W ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło 50 chorych. Jak podaje RIVM, w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 271 zgonów, średnio prawie 39 dziennie. To najwyższy poziom od 8 marca.

W szpitalach przebywa obecnie 2535 pacjentów z Covid-19 z czego 505 osób na oddziałach intensywnej terapii.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd zapowiedział przyspieszenie konferencji prasowej, na której mają być zakomunikowane nowe decyzje w sprawie obostrzeń.

Pierwotnie konferencja miała się odbyć 3 grudnia, jednak premier Mark Rutte spotka się z dziennikarzami już w najbliższy piątek. Media informują, że w rządzie panują „ponure nastroje” i „wszystkie opcje są na stole” łącznie z powrotem do całkowitej blokady.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo