Darmowe jedzenie... za szczepienie

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zwrócił się do lokalnych władz w kraju o przekazanie osobom zaszczepionym przeciwko Covid-19 darmowych pakietów żywnościowych jako zachęty dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na przyjęcie szczepionki - poinformowała agencja EFE.

pixabay.com/ElasticComputeFarm

Pomysł prezydenta jest częścią jego planu zaszczepienia przeciwko Covid-19 15 mln osób w ciągu trzech dni. Duterte zaapelował do urzędników o "podjęcie wszystkich możliwych środków" podczas zapowiedzianej na okres od 29 listopada do 1 grudnia intensywnej kampanii szczepień.

"Upoważniam wszystkich gubernatorów i burmistrzów do wydawania pieniędzy. Kiedyś w końcu je odzyskam"

- powiedział. Duterte zarekomendował w ten sposób dystrybucję darmowej żywności, która miałaby przekonać obywateli Filipin do poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19.

Prezydent dodał również, że niezaszczepieni nie powinni mieć wstępu do restauracji i hoteli, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego kraju.

Niechęć wobec szczepień przeciwko Covid-19 na Filipinach wynika po części ze skandalu, który wstrząsnął tym krajem w 2016 roku, kiedy odkryto, że podawana dzieciom szczepionka przeciwko dendze zwiększyła ryzyko występowania poważnych objawów choroby u osób, które nie przebyły jej w przeszłości.

W Filipinach w pełni zaszczepiono dotychczas 33 proc. populacji. Z powodu Covid-19 zmarło ponad 47 tys. osób.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo