Seria spotkań Andrzeja Dudy. Najpierw sztab kryzysowy, później Bruksela

Jutro rano odbędzie się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. Prezydenta czeka też spotkanie w Brukseli z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.

Andrzej Duda
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

O spotkaniu polskiego prezydenta z sekretarzem generalnym NATO poinformowało dziś biuro prasowe NATO. Do rozmowy dojdzie w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli - około godziny 14.15 jest zaplanowana konferencja prasowa z udziałem Stoltenberga i Dudy.

Według szefa Gabinetu Prezydenta Pawła Szrota tematami rozmowy Dudy i Stoltenberga będzie bezpieczeństwo międzynarodowe i sytuacja na wschodniej granicy Polski.

"Przed wylotem odbędzie się cykliczne spotkanie rządowego sztabu kryzysowego w siedzibie BBN" - poinformował również prezydencki minister. Jak podkreślił, w spotkaniu weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Będzie to kolejna narada w BBN ws. sytuacji na granicy; w ubiegłotygodniowym spotkaniu udział wzięli - oprócz prezydenta i premiera - również szefowie resortów, służb oraz Sił Zbrojnych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sztab kryzysowy #NATO #Andrzej Duda

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo