Polacy poznają rywali w walce o udział w mistrzostwach świata. Na horyzoncie piłkarskie potęgi

Polscy piłkarze w piątek poznają rywala w barażach, które zadecydują o awansie na mistrzostwa świata w Katarze. Biało-czerwoni nie są rozstawieni i mogą w pierwszej rundzie trafić na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosją, Szkocję lub Walię.

Polscy piłkarze o awans na mundial zagrają w barażach
fot. PZPN

O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn - 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach - Austria i Czechy.

Kosztowna porażka z Węgrami

Reprezentacja prowadzona przez Paulo Sousę była bardzo bliska rozstawienia, wystarczył jej remis w ostatniej kolejce u siebie z pozbawionymi już szans Węgrami. Biało-czerwoni, m.in. bez odpoczywającego Roberta Lewandowskiego i oszczędzanego z uwagi na zagrożenie kartkami Kamila Glika, przegrali jednak 1:2.

Ta porażka oraz niekorzystne dla Polaków wyniki w innych grupach sprawiły, że kadra Sousy nie będzie rozstawiona. To również oznacza, iż mecz pierwszej rundy barażowej (czyli półfinał) zagra na wyjeździe. Oprócz Polski w gronie zespołów nierozstawionych są: Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria i Czechy.

Losowanie w Zurychu

Z uwagi na pandemię ceremonia losowania ma być przeprowadzona w trybie zdalnym, więc na miejscu nie będzie przedstawicieli krajowej federacji

- powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Dwunastu uczestników baraży zostanie podzielonych na trzy ścieżki (A, B i C) po cztery zespoły. W każdej z tych ścieżek rozegrany zostanie "miniturniej" - półfinały i finał (bez meczów rewanżowych), przy czym rozstawione zespoły będą gospodarzami półfinałów i na pewno nie trafią na siebie w tej fazie.

Polska, podobnie jak inne zespoły, pozna więc w piątek nie tylko rywala w półfinale, ale również ewentualnego przeciwnika w decydującej rundzie.

Moje życzenie przed losowaniem? Może Walia, bo teoretycznie to łatwiejszy rywal niż Portugalia czy Włochy. Ale trzeba zagrać z tym, kogo wyznaczy los. Można mówić wiele o ewentualnych szansach, a potem wszystko weryfikuje boisko. Jedno jest oczywiste - w razie zwycięstwa w półfinale chcielibyśmy zagrać decydujący mecz na swoim stadionie

- powiedział Kwiatkowski.

Piątkowa ceremonia losowania rozpocznie się w piątek 26 listopada o godzinie 17. Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca 2022 roku.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#baraże #eliminacje mistrzostw świata

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo