Marszałek Sejmu po spotkaniu w Sejmie: Było rzeczowo! Padały konkrety, a Tusk jest w błędzie

"Są punkty wspólne, które można przyjąć" - wskazała marszałek Sejmu Elżbieta Witek po spotkaniu dotyczącym walki z koronawirusem z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Jak podkreśliła, dyskusja była rzeczowa.

Elżbieta Witek
fot. TVP Info

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się dziś z przedstawicielami klubów i kół w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem dot. możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.

Spotkanie trwało prawie trzy godziny. - Podziękowałam wszystkim przedstawicielom klubów i kół, bo przyszli wszyscy. Dyskusja była długa i merytoryczna. Wirus nie ma barw partyjnych, to jest problem, z którym mierzy się cały świat - powiedziała Elżbieta Witek. 

Dyskusja była rzeczowa, padały konkretne propozycje, szczególnie ze strony PSL i Kukiz'15. Były także propozycje ze strony Lewicy i Polski 2050.

Są punkty wspólne, które można przyjąć. Planowane jest spotkanie robocze klubów i kół z Ministerstwem Zdrowia - poinformowała Witek. 

Marszałek Sejmu zapytana została również o dzisiejsze słowa Donalda Tuska. - Uważam, że inicjatywa spotkania u marszałek Sejmu Elżbiety Witek ma charakter głównie propagandowy, ale chcemy wziąć w nim udział, by wykorzystać każdą okazję, żeby dowiedzieć się, co rząd ma zamiar zrobić ws. pandemii - powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

- Jeśli pan Donald Tusk tak to ocenia, to jest w błędzie. Koalicja Obywatelska mówiła o propozycjach, ale bardziej domaga się propozycji rządowych i będzie je oceniać. A ja mówiłam, że chodzi mi o inicjatywę poselską. Konkretnych propozycji nie było, ale była gotowość do współpracy i poparcia dobrych rozwiązań

- odpowiedziała marszałek Witek. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Elżbieta Witek #marszałek Sejmu

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo