Krzysztof P., świadek koronny, został aresztowany. Miał dokonać potrójnego zabójstwa

Krzysztof P. ps. Loczek, znany świadek koronny, został aresztowany na trzy miesiące. O postawieniu mężczyźnie zarzutu potrójnego zabójstwa poinformowała rozgłośnia RMF FM.

policja.pl / CC0

Jak przekazało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie, posiedzenie aresztowe ws. Krzysztofa P. oraz jego wspólnika Wojciecha R. rozpoczęło się ok. godz. 9. Decyzja zapadła w środę po południu - sąd rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące.

Według informacji radia RMF FM Krzysztof P., którego zeznania pozwoliły na rozbicie gangu Janusza T. ps. Krakowiak, ma odpowiadać za potrójne zabójstwo. Chodzi o zbrodnię, do której doszło w 2000 r. w podkrakowskich Jurczycach.

"W jednym z domów dokonano egzekucji na 44-letniej kobiecie, jej 37-letnim partnerze oraz 30-letnim mężczyźnie, który przyjechał do nich, prawdopodobnie w interesach. Napastnicy najpewniej użyli broni z tłumikiem. Ciała znaleziono w łazience" - podano.

Jak podkreślono, zbrodni nie udało się wyjaśnić przez wiele lat.

"Sprawę wyjaśniał specjalny zespół małopolskiej komendy. Po latach +Archiwum X+ udało się zdobyć dowody świadczące o tym, że w zabójstwie mógł uczestniczyć świadek koronny Krzysztof P." - dodano.

Jak podaje RMF FM, do zatrzymania mężczyzny doszło Poznaniu. Nie przyznał się do zarzutów, składał wyjaśnienia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo