Dwa śmiertelne wypadki na jednej trasie

Dwa tragiczne wypadki wydarzyły się dziś na linii kolejowej Nakło nad Notecią - Bydgoszcz. Najpierw jeden pociąg potrącił śmiertelnie kobietę, a później drugi pociąg - mężczyznę - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Przemysław Zieliński z zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych podał, że do pierwszego zdarzenia doszło na odcinku linii nr 18 Zielonczyn - Prądy. Pod kołami pociągu pociągu osobowego relacji Nakło nad Notecią - Bydgoszcz Główna. Bezpośrednio po wypadku ruch na trasie w kierunku Bydgoszczy został wstrzymany, a później wprowadzono ruch w obu kierunkach po drugim torze.

Pasażerów pociągu osobowego w dalszą drogę zabrał pociąg Intercity relacji Piła Główna - Hrubieszów Miasto. Pod ten pociąg na odcinku Bydgoszcz Czyżkówko - Bydgoszcz Główna, w miejscu niedozwolonym wtargnął mężczyzna i zginął na miejscu. Ruch na jednym torze jest wstrzymany.

Kom. Lidia Kowalska zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podała, że z wstępnych ustaleń wynika, że w Pawłówku zginęła około 50-letnia kobieta, która siedziała na torze. W Bydgoszczy zginął 46-letni mężczyzna, który wtargnął pod pociąg.

Zieliński podkreślił, że na linach kolejowych w Polsce rocznie dochodzi do około 200 wypadków, których są ofiarami są osoby, które w miejscach niedozwolonych przechodzą prze tory.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo