Ciężka przeprawa Sowy. Immunitet Grodzkiego to temat niewygodny, nawet dla partyjnych kolegów

Czy Tomasz Grodzki powinien w tej sprawie sam się zrzec immunitetu? - pytanie wielokrotnie wybrzmiało podczas zaledwie kilku minut rozmowy na antenie RMF FM. Prowadzący dociskał, jednak jednoznacznej odpowiedzi się nie doczekał. Sprawa immunitetu Grodzkiego i oskarżeń o korupcję to temat niezbyt wygodny dla polityków Koalicji Obywatelskiej. Wiceszef klubu KO Marek Sowa miał w środowy ranek niełatwą przeprawę.

Marek Sowa/ RMF24.pl

- Jeżeli prokuratura by mnie o coś oskarżyła i przygotowała akt oskarżenia, powinienem stanąć przed sądem czy powiedzieć, że to pisowska prokuratura i sobie tego nie życzę? - pytał red. Robert Mazurek wiceszefa klubu Koalicja Obywatelska Marka Sowę.

Ten przekonywał, że jeśli oskarżenie trafia do sądu, „każdy powinien przed nim stanąć”.

Tutaj prowadzący zaznaczył, że jednak nie każdy. Nawiązał tym samym do sytuacji marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Przypomnijmy, że - powołując się na licznik Grodzkiego na naszym portalu - już 248 dni blokowane jest głosowanie ws. uchylenia immunitetu marszałka Senatu.

- Pan marszałek Grodzki wobec wszystkich osób, które go oskarżały, podejmował kroki prawne - drążył dalej Sowa, wyraźnie nie czując się komfortowo.

Dalej przekonywał, że jest część osób, „wobec których procedura jest nieco dłuższa”.

- Tu nie ma żadnej dłuższej procedury! Wy mówicie po prostu: „nie pozwolimy postawić naszego kolegi przed sądem” - zżymał się Mazurek.

Dalej Sowa postawił na… braki formalne. - Jest wiele takich dokumentów, które nie spełniają wymogów formalnych... No to nie są przedkładane pod obrady parlamentu - drążył.

I Mazurek zaraz prostował:

„wymogi formalne zostały spełnione”.

- To jest bardzo proste pytanie do pana, Marka Sowy: czy Tomasz Grodzki powinien w tej sprawie sam się zrzec immunitetu? - dopytywał prowadzący.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że w normalnej sytuacji pewnie by pan marszałek Grodzki tak zrobił. Mamy jednak do czynienia z prokuraturą wyjątkowo upolitycznioną…

- mówił Sowa.

Wątek marszałka Grodzkiego od 14:30:

 

 

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo