Tusk spotkał się z lekarzami Rady Medycznej przy premierze. Potem - zaatakował rząd

Donald Tusk spotkał się z lekarzami z Rady Medycznej przy premierze. Po rozmowach odbyła się konferencja lidera Platformy, podczas której postanowił zaatakować rząd w związku z pandemią COVID-19. Dziś na godzinę 12.00 zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli kół i klubów parlamentarnych ws. projektu weryfikacji szczepień przez pracodawców u pracowników.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dzisiaj lider PO, Donald Tusk spotkał z lekarzami z Rady Medycznej ds. walki z COVID-19 przy premierze Mateuszu Morawieckim. 

W naradzie, która odbyła się online, uczestniczyli: prof. Krzysztof Pyrć, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, dr Paweł Grzesiowski, dr Tomasz Karauda, prof. Joanna Zajkowska, prof. Robert Filisiak, a ponadto były wiceminister zdrowia z czasów rządem PO-PSL dr Igor Radziewicz-Winnicki. Ze strony PO, obok Tuska, w naradzie udział wzięli Borys Budka, Monika Wielichowska i Beata Małecka-Libera.

Tusk atakuje rząd

Na konferencji prasowej po spotkaniu, Tusk postanowił zaatakować rząd w związku z trwającą czwartą falą pandemii COVID-19, z którą zmaga się również wiele krajów europejskich.

- Rząd nic nie robi. Rząd abdykował, stchórzył przed pandemią. Taki jest obraz ostatnich miesięcy, taki obraz wyłania się także z rozmów z lekarzami, profesorami, ekspertami, w tym z członkami Rady Medycznej

- powiedział przewodniczący PO. 

Spotkanie klubów 

Zapowiedział, że jest "gotowy wesprzeć i poprzeć działania rządu, które mają rekomendację Rady Medycznej".

Narada odbyła się przed zaplanowanym na 12.00 spotkaniem klubów i kół parlamentarnych ws. projektu ustawy o możliwości weryfikacji zaszczepienia przez pracodawców. Opozycja zdaje się w tej kwestii mówić jednym głosem, popierającym to rozwiązanie.

Tusk jednak ma swój sąd na temat spotkania.

- Uważam, że ta inicjatywa marszałek Witek ma przede wszystkim cel propagandowy, nie mam żadnych wątpliwości. Ale ustaliliśmy z przewodniczącym klubu parlamentarnego KO Borysem Budką, że będzie uczestniczył w tym spotkaniu, bo chcemy wykorzystać każdą możliwą okazję, żeby dowiedzieć się, co rząd ma zamiar zrobić

- powiedział lider PO.

Co dalej z Tuskiem?

W publikacji "Czy Tusk już szuka posady?" na łamach "Głosu Tygodnika Nowohuckiego" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zadaje pytanie, czy warto zajmować się liderem PO i "jego planami podporządkowania sobie całej opozycji i pokonania rządu PiS - nie drogą wyborów, bo na to się nie zanosi – ale poprzez uliczne awantury i nacisk zagranicy?".

- Jako odkurzony lider partii niczym się nie zasłużył. Lewica wyśmiała jego propozycje sojuszu, Hołownia woli poczekać na rozwój wydarzeń, nawet PSL z jednoprocentowym poparciem nie chce i tego stracić w toksycznym związku z Tuskiem. Platforma jak nie miała żadnej propozycji dla Polaków, tak nie ma jej nadal, zagubiona wobec poparcia, jakie Europa udziela polskiemu rządowi. Jeszcze walczy o to, żeby Polska nie dostała unijnych pieniędzy, jeszcze liczy na paraliż sądów w wykonaniu skorumpowanej kasty, jeszcze wierzy, że pandemia osłabi rząd, ale energii i siły już nie ma - pisze Terlecki.

Jak dodaje, "Tusk obiecywał ofensywę w mediach, ale wycofał się po pierwszych niepowodzeniach i trudnych pytaniach".

- Zapowiadał wielkie manifestacje, ale chętnych do słuchania jego narzekań zabrakło. Chciał objechać całą Polskę, ale wobec mizernego zainteresowania oraz nieprzychylnych komentarzy i z tego zamiaru zrezygnował. Na koniec okazał się nieodpowiedzialnym kierowcą. Pewnie rozpytuje już w Brukseli, czy nie zwalnia się jakaś spokojna posada, odpowiednia dla jego dawnych zasług. Prawdopodobnie Niemcy pomogą mu i tym razem, może znajdzie się coś w niemiecko-rosyjskich spółkach? Zakończenie kariery nie zapowiada się różowo, ale wyjechać powinien wcześniej zanim Platforma zorientuje się, że jest większym obciążeniem niż zyskiem, a wtedy jego konkurenci pozbędą się go równie bezwzględnie, jak on skazywał na polityczną banicję swoich zaufanych towarzyszy

 - czytamy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo