Węgry: rekord nowych zakażeń COVID-19

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech stwierdzono aż 12 637 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarło kolejnych 176 chorych - wynika z komunikatu węgierskiego rządu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Na Węgrzech trwa Tydzień Szczepień, podczas którego każdy może się zgłosić bez rezerwacji terminu na pierwszą, drugą lub trzecią dawkę.

Akcja przynosi rezultaty, gdyż liczba osób szczepionych dziennie wzrosła kilkakrotnie. Najwięcej chętnych jest na trzecią dawkę. Drugą dawkę otrzymało do tej pory na Węgrzech 5 mln 809 tys. osób, czyli około 60 proc. mieszkańców. Trzecią dawkę przyjęło 2 mln 43 tysiące osób.

Węgry należą do krajów UE, gdzie zaszczepiło się stosunkowo niewiele osób. Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Idea wynika, że 12 proc. ludności deklaruje, że się nie zaszczepi. Stosunkowo duży jest odsetek takich osób (23 proc.) w grupie wiekowej 30-39 lat.

W zeszły poniedziałek władze zaostrzyły przepisy przeciwepidemiczne, wprowadzając obowiązek noszenia maseczek ochronnych nie tylko w środkach transportu publicznego, ale też w takich pomieszczeniach zamkniętych jak sklepy, kina czy muzea. W klubach fitness, na pływalniach i w ośrodkach termalnych maseczki muszą nosić pracownicy. W szkołach, przedszkolach i na uczelniach zasady w tej sferze określają dyrektorzy placówek.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo