To oni stoją na straży naszego bezpieczeństwa. „Udaremniono kolejne próby przekroczenia granicy”

Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę - napisała dziś na Twitterze Straż Graniczna. Dodano, że ostatniej doby na granicy odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. Ministerstwo Obrony Narodowej dziękuje również żołnierzom. - Dzięki nim udaremniane są kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską - podkreślono.

Granica z Białorusią
twitter.com/MON_GOV_PL

"Bez względu na porę i warunki atmosferyczne żołnierze stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Jednym z zadań żołnierzy na polsko-białoruskiej granicy jest wykonywanie nocnych patroli. Dzięki ich służbie udaremniane są kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy"

– napisano na profilu MON na Twitterze.

16. Dywizja Zmechanizowana, której żołnierze pełnią służbę na granicy, zamieściła na swoim profilu twitterowym informację, że "mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych żołnierze trwają na granicy Polski!".

"Patrolujemy odcinki graniczne wzdłuż zapory za dnia i w nocy"

- dodano.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo