Europoseł o działaniach Łukaszenki: Cyniczna gra ludzkim życiem

"To nie jest kryzys migracyjny, to nie jest kryzys humanitarny, ale cyniczna gra ludzkim życiem i atak hybrydowy, w którym amunicją są zdesperowani i oszukani ludzie" - ocenia europoseł PiS Kosma Złotowski.

gov.pl

Europoseł Kosma Złotowski powiedział że kryzys na granicy z Białorusią ma wymiar nie tylko polski, ale także europejski, bo nielegalni imigranci, którzy próbują przedostać się przez polską granicę chcą dotrzeć ostatecznie do państw zachodnich.

Siła Grupy Wyszechradzkiej 

"Grupa Wyszehradzka już raz pokazała stanowczość i skuteczność, gdy sprzeciwiała się absurdalnym decyzjom kanclerz (Angeli) Merkel oraz pomysłom relokacji migrantów. Teraz nasze argumenty prezentowane w trakcie kryzysu migracyjnego z 2015 roku są używane przez Komisję Europejską i wiele rządów krajowych" - podkreślił.

Europoseł PiS ocenił także, że decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o przeprowadzeniu konsultacji na temat przebiegu kryzysu na polskiej granicy w gronie państw bałtyckich i V4 była dobra, ponieważ "agresywna polityka Łukaszenki bezpośrednio dotyka Europę Środkowo-Wschodnią". 

Cyniczna gra ludzkim życiem i atak hybrydowy 

"Występując razem na forum UE, jesteśmy w stanie kształtować politykę ochrony granic i zabiegać o kolejne sankcje na reżim w Mińsku. Oczywiście kolejne rozmowy i kontynowanie dyplomatycznej ofensywy są potrzebne, bo musimy pokazywać prawdę naszym partnerom – to nie jest kryzys migracyjny, to nie jest kryzys humanitarny, ale cyniczna gra ludzkim życiem i atak hybrydowy, w którym amunicją są zdesperowani i oszukani ludzie" - powiedział Złotowski. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo