Kurdej-Szatan niby żałuje, ale... gdyby mogła cofnąć czas, napisałaby to samo. Tylko innymi słowami

Kurdej-Szatan w rozmowie z „Wyborczą” przyznała, że żałuje użycia słowa „mordercy” w kontekście funkcjonariuszy Straży Granicznej i podkreśliła, że padło to w emocjach, za co przeprosiła i wciąż przepraszać będzie. Ale, jak przyznała, gdyby mogła cofnąć czas... napisałaby to samo, jednak innymi słowami.

Facebook.com/BarbaraKurdejSzatan

Wpis Barbary Kurdej-Szatan sprzed kilkunastu dni na temat Straży Granicznej odbił się szerokim echem. Na byłą już aktorkę "M jak miłość" spadła ogromna fala krytyki.

Przypomnijmy: celebrytka nazwała w nim funkcjonariuszy Straży Granicznej "mordercami, maszynami bez serca, bez mózgu bez niczego". Niedługo później jej słowa zostały wykorzystane w propagandowym materiale białoruskiej telewizji reżimowej wymierzonym w Polskę. 

Tymczasem teraz Kurdej-Szatan w rozmowie z Piotrem Głuchowskim z „Wyborczej” przyznała, że żałuje użycia słowa „mordercy” w swoim wpisie w kontekście funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podkreśliła, że padło to w emocjach, przeprosiła za to i wciąż będzie przepraszać.

– Wiem, że są różni policjanci, żołnierze, tak, jak i księża, dyrektorzy czy strażnicy, na pewno są tam tacy, którzy nie mogą na to patrzeć, ale są i bezwzględni, nieczuli. Słowa, których użyłam były skierowane do negatywnych bohaterów tego filmu. Nie do całej Straży Granicznej. Ale właśnie do tych ludzi, którzy zachowali się w taki sposób

– wyjaśniła.

– Mój dziadek był żołnierzem i choćby z tego powodu do głowy by mi nie przyszło, aby obrażać całe wojsko czy inne służby mundurowe. Lecz na temat tych konkretnych ludzi musiałam się wypowiedzieć jako matka. Nie dałam rady się powstrzymać. I niech pan powie, jak po obejrzeniu tak przerażającego filmu ktoś może się obruszać na słowo „ku***”? Nie pojmuję tego

– przyznała i zapewniła, że gdyby mogła cofnąć czas... napisałaby to samo, jednak innymi słowami.

 

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl, GW

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo