Elżbieta Witek kandydatką na prezydenta RP? Marszałek Sejmu wyjaśnia: Jest mi miło, ale...

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Polsacie News została poproszona o odniesienie się do spekulacji dotyczących ewentualnego... kandydowania na prezydenta RP w 2025 roku. - O niczym takim nie myślę, to jest w ogóle jakaś plotka, która się pojawiła i żyje własnym życiem - stwierdziła stanowczo. Mówiła również o planowanym spotkaniu w Sejmie i wypowiedzi europoseł Janiny Ochojskiej.

Elżbieta Witek
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Koronawirus. W środę ważne spotkanie w Sejmie

Badania potwierdziły dziś 19 936 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 398 osób z COVID-19. Oznacza to, że epidemia wciąż jest groźna. Obecnie trwa dyskusja odnośnie restrykcji: czy powinny być zaostrzone? Rządzący uważają, że należy przestrzegać obecnie obowiązujących reguł. 

– W Sejmie kiedy prowadzone są obrady i ja je prowadzę, i wydałam zarządzenie, w którym jest mowa o tym, że kiedy jesteśmy razem na sali plenarnej posłowie mają obowiązek noszenia maseczek, jeśli ich nie zakładają mimo moich upomnień, ja wykluczam ich z posiedzenia Sejmu. Gdyby każdy kto odpowiada za swój wycinek, nie wiem, sprzedawca w sklepie czy też np. ksiądz w kościele, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z miejscami publicznymi, pilnował tego konsekwentnie, to może bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu

- mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek w wywiadzie Polsat News.

Wczoraj marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę na godz. 12.00 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. O to również była pytana w Polsat News.

- Trzeba szukać takich pól i takich momentów, gdzie możemy się porozumieć, gdzie możemy z czegoś zrezygnować. Uważam, że gdybyśmy pilnowali tego naprawdę bardzo mocno, noszenia maseczek w miejscach publicznych, dezynfekcji rąk. Tego, co na początku robiliśmy, bo wtedy się baliśmy i przestrzegaliśmy tego, to być może dzisiaj mielibyśmy mniejszy problem. Poza tym myślę, że trzeba wysłuchać wszystkich, a także opinii przedstawicieli Rady Medycznej, którzy także będą 

- stwierdziła. 

Start w wyborach prezydenckich? "To jakaś plotka"

Marszałek Sejmu została również zapytana o to, czy prawdą jest, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2025 roku?

- Jeżeli ktoś tak mówi, jest to pozytywne, jest mi bardzo miło. O niczym takim nie myślę, to jest w ogóle jakaś plotka, która się pojawiła i żyje własnym życiem. Naprawdę jestem tutaj gdzie jestem i staram się najlepiej jak potrafię wykonywać swoje obowiązki

- odpowiedziała, ucinając spekulacje.

O wypowiedzi Ochojskiej: Haniebna i skandaliczna

Witek została też zapytana w Polsat News o wczorajsze słowa Janiny Ochojskiej w TVN24. Europoseł Ochojska, cytowana później w mediach, mówiła, że migranci z Bliskiego Wschodu przybyli do granic Polski "z jakąś nadzieją". "My im tę nadzieję odebraliśmy" - dodawała. Jak oceniała "rząd potrzebował konfliktu, żeby pokazać jak to broni granicy". "Nie trzeba było jej bronić, bo nikt jej nie atakował. (...) Uchodźcy forsowali granicę, ale oni chcieli złoży wnioski o azyl. Wyolbrzymiono tę sytuację" - wskazywała.

Ochojska skomentowała też wydarzenia z ubiegłego tygodnia, kiedy imigranci instruowani przez białoruskie służby kamieniami zaatakowali polskich funkcjonariuszy. Jak mówiła, to prawda, że taki atak nastąpił, ale nie wiemy, kim były te osoby, które rzucały kamienie. "Podobno to między innymi byli również ludzie z białoruskich służb specjalnych. Ale nawet jeśli to byli tylko uchodźcy… od czasu Usnarza wydarzyło się tak wiele rzeczy, że ci ludzie mogli po prostu stracić nerwy" – powiedziała europosłanka. "To była mniejszość i tych kamieni nie było znowu tak wiele" - stwierdziła Ochojska, dodając, że "nie chce lekceważyć tego ataku".

- To haniebna i bardzo nieodpowiedzialna wypowiedź pani europoseł Ochojskiej. Jak gdyby nie wiedziała, co się naprawdę dzieje na granicy polsko-litewsko-łotewsko-białoruskiej, bo to są te trzy granice. Moim zdaniem to skandaliczna wypowiedź

 - powiedziała Witek.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Elżbieta Witek #marszałek Sejmu #Prezydent RP

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo