15. edycja Audioriver! Swoje urodziny festiwal będzie świętować od 29 do 31 lipca

W 2022 r. festiwal muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku (Mazowieckie) potrwa od 29 do 31 lipca. Podczas imprezy, która w przyszłorocznej odsłonie świętować będzie swe 15. urodziny, wystąpią m.in.: Âme i Dixon, Baasch, Cormac, Gorgon City, Horse Meat Disco, I Hate Models oraz Sevdaliza.

zdjęcie ilustracyjne/ pexels.com/@mikky koopac

„Największe wydarzenie z muzyką elektroniczną w Polsce odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 r. i wspólnie z fanami świętować będzie swoje 15. urodziny”

– ogłosili organizatorzy Audioriver.

Twórcy festiwalu elektronicznych brzmień, którego główna odsłona odbywa się tradycyjnie na nadwiślańskiej plaży w Płocku, zapowiedzieli jednocześnie pierwszych wykonawców przyszłorocznej, jubileuszowej imprezy. Jak oznajmili, listę tę otwierają: Âme b2b Dixon, Baasch, Cormac, Dasha Rush b2b Błażej Malinowski, Gorgon City, Horse Meat Disco, I Hate Models, a także Len Faki, Monster, S.P.Y ft. MC LowQui, Sevdaliza i Something Something.

„Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop”

– podkreślili m.in. w anonsie organizatorzy wydarzenia.

Twórcy festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, którego 15. z kolei odsłona, ze względu na obostrzenia pandemii koronawirusa, została przeniesiona na 2022 r., w zamian zorganizowali w tym roku w Płocku, 24 i 25 lipca, specjalną imprezę w formule Audioriver Park Edition, na którą zaprosili takich wykonawców, jak Joris Voorn i Ben Böhmer, Mind Against czy Catz ‘n Dogz.

Główna część tegorocznej imprezy, w tradycyjnej odsłonie z kilkoma scenami i koncertami na płockiej nadwiślańskiej plaży, miała odbyć się od 23 do 25 lipca. Wcześniej, także z powodu pandemii koronawirusa, została już raz przełożona - pierwotny termin wydarzenia planowany był na 24 do 26 lipca 2020 r.

Organizatorem festiwalu Audioriver, którego kolejna edycja ma odbyć się w Płocku od 29 do 31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja! Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Płocka, który także potwierdził we wtorek przyszłoroczną odsłonę imprezy, oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Dotychczas na Audioriver występowali m.in.: Richie Hawtin, Leftfield, Crystal Castles i Jamie Woon, a także Sven Vath, Shackleton, Gesaffelstein, Four Tet, Dillinja, Dinky, Jaguar Skills i Ella Eyre. Byli również Carl Craig, Moderat, GusGus oraz Trentemoller, Paul Kalkbrenner, Ricardo Villalobos i Modeselektor.

W 2012 r. Audioriver znalazł się na liście TOP 10 plebiscytu UK Festival Awards, nagradzającego najważniejsze imprezy muzyczne na świecie. Z kolei w 2009 r. portal branżowy Resident Advisor umieścił festiwal na czwartym miejscu wśród tego typu wydarzeń sceny elektronicznej na świecie - płocki festiwal wyprzedził wtedy m.in. podobne organizowane w Londynie, Tokio i Lipsku. (PAP)

 

mb/ pat/

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo