19-latek zaatakował babcię nożem

Oświęcimski sąd rejonowy aresztował tymczasowo 19-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa babci. Zaatakował ją nożem. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy – poinformował rzecznik małopolskiej policji asp. szt. Sebastian Gleń.

https://malopolska.policja.gov.pl/

68-latka trafiła w nocy z piątku na sobotę do oświęcimskiego szpitala z ranami ciętymi głowy oraz klatki piersiowej. Lekarze zawiadomili policjantów, którzy błyskawicznie przyjechali do placówki. Dowiedzieli się tu, że rany zadał kobiecie jej nastoletni wnuk. Mieszkał u niej od dwóch dni.

"Funkcjonariusze pojechali do mieszkania pokrzywdzonej, gdzie zatrzymali 19–latka. Za jednym z okien mieszkania znaleźli nóż kuchenny, którym się posłużył. Młody mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Nie był pod wpływem narkotyków"

– podał Sebastian Gleń.

Policjanci ustalili, że 19-latek zaatakował kobietę nożem, gdy ta spała. "Powiadomił o tym sąsiada, z którym wspólnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego" – powiedział rzecznik. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

W sobotę podejrzany stanął przez prokuratorem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. W poniedziałek trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo