Wspólne stanowisko Polski, Litwy, Łotwy i Estonii ws. sytuacji na granicach. „Nowe sankcje dla Łukaszenki”

Przewodniczący parlamentów Polski Litwy, Łotwy i Estonii przyjęli wspólne stanowisko ws. sytuacji na granicach - podała marszałek Sejmu. We wspólnym oświadczeniu szefów parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii czytamy: "Wzywamy do niezwłocznego wprowadzenia w życie nowego pakietu sankcji wobec reżimu Łukaszenki".

Elżbieta Witek
/twitter.com/KancelariaSejmu

Oprócz ofensywy dyplomatycznej, którą prowadzi Rząd i Prezydent, jest trzeci wymiar - parlamentarny. Uważam, że dyplomacja parlamentarna ma bardzo ważne zadanie. Chodzi o wspieranie naszych rządów

– oceniła dziś podczas spotkania z mediami marszałek Sejmu.

Połączyłam się z przedstawicielami parlamentów Litwy, Łotwy i Estonii. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni wydarzeniami na wschodniej granicy i zdecydowaliśmy się przyjąć wspólne stanowisko, aby wzmocnić działania naszych rządów

– podała Elżbieta Witek.

Podała, że chodzi o to, żeby wszyscy wiedzieli, że "jako parlamentarzyści przekazujemy nasze poparcie dla rządów po to, aby konflikt na granicy zakończył się jak najszybciej".

Wspólne oświadczenie szefów parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii głosi: "Wzywamy do niezwłocznego wprowadzenia w życie nowego pakietu sankcji wobec reżimu Łukaszenki."

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo