Przywitaj wtorek z „Gazetą Polską Codziennie”: Zdrada byłych wojskowych

Zdrada – tak postawę byłych wojskowych, uderzających w polskich żołnierzy i Straż Graniczną określiła Anna Fotyga. Słowa te dla „Codziennej” komentuje Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. - Opinia jest bardzo mocna i dobitna, ale słowa te odzwierciedlają działanie kilku byłych dowódców – mówi. We wtorkowej GPC również walka o honor terytorialsów czy nowe sankcje dla reżimu Łukaszenki.

Dezinformacja i nieświadomość tego, czym jest wojna hybrydowa to właśnie część tej wojny, na tym takie działania polegają – stwierdziła Fotyga, była minister spraw zagranicznych, a dziś europoseł zasiadająca w zespole Grupy Refleksyjnej NATO. - Nie sądzę, by którykolwiek z wysokich rangą wojskowych nie rozumiał sytuacji. Tu jedno słowo jest właściwe – zdrada – dodała. O ile przypisywałabym nieświadomości dezinformacji działania celebrytów czy części opinii publicznej, o tyle sprawa wojskowych i to bardzo doświadczonych, to zupełnie inna kwestia. To są osoby, które świetnie wiedzą, z czym mamy do czynienia - oceniła Fotyga. Kilka najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi byłych wojskowych zebrał we wtorkowej „Codziennej” Jacek Liziniewicz.

Dezinformacja dosięgnęła już terytorialsów z WOT. Fizyczne ataki na polskie służby mundurowe stojące na straży wschodniej granicy również stają się powoli codziennością. W ramach akcji zabezpieczającej władze w Moskwie prowadzą też działania propagandowe i zniesławiające polskich funkcjonariuszy. Najczęściej dzieje się to przy wykorzystaniu polskojęzycznych mediów czy wprost agentów wpływu. Dlatego terytorialsi powiedzieli: „dość!”.

We wtorkowej „Codziennej” nie zabraknie też informacji dotyczących politycznych aspektów nielegalnego naporu migrantów na Polską granicę. Komisja Europejska najprawdopodobniej we wtorek zaproponuje rozszerzenie kryteriów „czarnej listy” linii lotniczych, które nie mogą latać do UE, tak aby można było dodać na nią przewoźników odpowiadających za przemyt ludzi. 
O tym, jakie kroki podejmuje strona polska w stosunku do osób, które nielegalnie dostały się na terytorium naszego państwa, a także organizatorów tego przedsięwzięcia, a także o wielu innych ciekawych i aktualnych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo