Czerwińska o plotkach ws. szczepień. A co z planem Witek o rozmowach z opozycją?

"Pozytywnie oceniamy propozycję pani marszałek Sejmu Elżbiety Witek" - powiedziała dziś Anita Czerwińska, rzecznik PiS, odnosząc się do spotkania organizowanego przez Witek ws. projektu odnośnie weryfikacji szczepień. Dodała, że wszystkim ugrupowaniom powinno zależeć na tym, aby opracować optymalne rozwiązania prawne w tym zakresie.

Anita Czerwińska
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Anita Czerwińska była dziś pytana przez dziennikarzy o inicjatywę marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która zaprosiła na środę szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym weryfikacji szczepień pracowników, Czerwińska zapewniła, że na spotkaniu pojawią się przedstawiciele PiS.

"Pozytywnie oceniamy konstruktywną i konsensualną propozycję pani marszałek, która powinna znaleźć poparcie również pozostałych klubu i kół parlamentarnych. Mamy nadzieję, że w wyniku tej szerokiej i oby konstruktywnej debaty powstanie wspólny projekt. Każdemu ugrupowaniu powinno zależeć na opracowaniu optymalnych rozwiązań" - oceniła Czerwińska.

Rzecznik PiS podkreśliła także, że twierdzenia mówiące o tym, iż posłowie klubu PiS wycofują podpisy spod projektu ustawy ws. weryfikacji szczepień, są nieprawdziwe. 

"Te pogłoski są nieprawdziwe. Posłowie z klubu PiS nie wycofują swoich podpisów pod projektem posła Hoca" - powiedziała. 

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w minioną środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo