Ukrainiec jechał po alkoholu. Chciał przekupić policjantów. Okazało się, że powinien być na kwarantannie

W Mławie policja zatrzymała 25-letniego obywatela Ukrainy, kierującego autem po alkoholu. Jak się okazało, dzień wcześniej przekroczył on granicę Polski i powinien przebywać na kwarantannie. Odpowie za to przed sądem, a ponieważ próbował przekupić policjantów, grozi mu także do 8 lat więzienia.

Ukraiński paszport
mazowiecka.policja.gov.pl

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska poinformowała dziś, iż do zdarzenia doszło dzień wcześniej, gdy patrol ruchu drogowego zauważył na jednej z ulic tego miasta podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena i zatrzymał go do kontroli.

"Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 25-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu. Interweniującym policjantom oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę, pił piwo i wódkę"

- przekazała rzeczniczka mławskiej policji. Podkreśliła przy tym, że podczas kontroli ustalono także, iż zatrzymany dzień wcześniej przekroczył granicę Polski i powinien przebywać na kwarantannie.

"W trakcie interwencji mężczyzna proponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności. Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że zostaje zatrzymany za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu" - zaznaczyła Pawłowska. Wyjaśniła, iż 25-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi teraz za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

"Ponadto odpowie przed sądem za niestosowanie się do nakazu odbycia kwarantanny" - dodała rzeczniczka mławskiej policji.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo