Niemcy krytyczni wobec swojej polityki migracyjnej. Dziękują Polakom za działania na granicy

Ambasada RP w Niemczech otrzymuje w ostatnich dniach liczne wiadomości od obywateli niemieckich wyrażających poparcie dla działań rządu Polski na granicy polsko-białoruskiej. "Codziennie dostajemy 30-50 takich maili" - przekazała rzeczniczka prasowa placówki.

Zdjęcie ilustracyjne
podlaska.policja.gov.pl

"Niektóre z nich mają rozbudowaną formę, inne krótką: +Danke, Polen+" - podkreśla rzeczniczka Magdalena Szuber-Zasacka.

"Niektórzy chcą uczestniczyć w fizycznej obronie granicy z Białorusią, inni z kolei proszą o numer konta, aby współfinansować budowę +muru granicznego+; wielu obywateli krytycznie odnosi się do dotychczasowej niemieckiej polityki migracyjnej i dziękuje, że Polska ma odwagę bronić granicy fizycznie, a tym samym reszty państw UE"

- dodaje.

Podobnej treści listy ambasada otrzymuje także pocztą tradycyjną.

"Jestem obywatelem Republiki Federalnej Niemiec i chciałbym podziękować Rzeczpospolitej Polskiej za jej silne zaangażowanie w zabezpieczenie zewnętrznej granicy UE z Białorusią. Polska zasłużyła na wszelkie podziękowania ze strony UE. (...) Życzę szybkiego powrotu do zdrowia strażnikowi granicznemu, który został ranny przez osoby ubiegające się o azyl" - napisał jeden z nadawców.

"Chciałbym skorzystać z okazji, aby osobiście podziękować państwu polskiemu i jego obywatelom. Ich zaangażowanie na granicy z Białorusią zasługuje na szacunek i uznanie. Niestety, wasz kraj nie otrzymuje od Niemiec takiego wsparcia, na jakie zasługuje. Broni nie tylko swojej granicy, ale i całej UE. Bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie" - podkreśla inny.

"Z wielkim zainteresowaniem śledzę wydarzenia na granicy Polski i Białorusi. Ważne jest dla mnie, aby podziękować Panu i polskiemu rządowi za zdecydowane i konsekwentne działania: pośrednio chroniliście również naszą granicę przed migrantami, za to szacunek i podziękowania! Życzyłbym sobie, aby nasz rząd również działał z taką determinacją, a jednocześnie z wyczuciem proporcji" - można przeczytać w kolejnej wiadomości.

Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski podkreślił na Facebooku placówki dyplomatycznej, że "wyraża wdzięczność za te oznaki zrozumienia i solidarności, które po raz kolejny zbliżają nasze narody".

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo