Kamiński rozmawiał z szefową brytyjskiego MSW

Minister Mariusz Kamiński rozmawiał telefonicznie z minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel - poinformowało MSWiA. Rozmowa dotyczyła podejmowanych działań wobec naporu migrantów na wschodniej granicy UE i NATO.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Minister Mariusz Kamiński rozmawiał telefonicznie z minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel. Minister Patel wyraziła uznanie dla polskiego rządu w związku z podejmowanymi działaniami wobec naporu migrantów na wschodniej granicy UE i NATO

- napisało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 36 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ok. 7 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#priti patel #Wielka Brytania #Mariusz Kamiński #MSWiA

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo