Spokojnie na lubelskim odcinku granicy polsko-białoruskiej

Noc na polsko-białoruskim odcinku granicy w woj. lubelskim upłynęła spokojnie, nie odnotowano prób nielegalnego przekraczania granicy - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Dariusz Sienicki.

Straż Graniczna
twitter.com/Straz_Graniczna screen

"Noc na polsko-białoruskim odcinku granicy w woj. lubelskim upłynęła spokojnie, bez incydentów. Nie odnotowaliśmy prób nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Białorusi do Polski”

- powiedział rzecznik NOSG kpt. Dariusz Sienicki.

Polsko-białoruski odcinek granicy w woj. lubelskim przebiega wzdłuż Bugu i liczy 171 km.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo