Polacy chcą zaostrzenia walki z pandemią

Blisko 60 proc. Polaków popiera wprowadzenie paszportów covidowych i wynikających z nich ograniczeń. Ponad połowa badanych uważa również, że w ograniczaniu czwartej fali epidemii potrzebne byłyby lokalne lockdowny - tak wynika z sondazu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

pixabay.com/coyot

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, 59,5 proc. ankietowanych oczekiwałoby właśnie promocji szczepień i wprowadzenia paszportów covidowych i związanych z tym ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Dodano, że wśród zwolenników takiego rozwiązania najwięcej jest wyborców Koalicji Obywatelskiej i Lewicy – po 77 proc.

"Wśród wyborców PiS popiera to 63 proc. ankietowanych. Zwolennicy tego rozwiązania są także wśród elektoratu sceptycznej wobec pandemii Konfederacji – 43 proc. popiera to rozwiązanie. Wysokie poparcie dla takich regulacji można też zauważyć wśród osób zajmujących się prowadzeniem gospodarstwa domowego (85 proc.) i rolnego (76 proc.), którzy wychodzą z domu rzadziej. Za paszportami są także wszyscy ankietowani pracujący na kontraktach oraz osoby zarabiające powyżej 7 tys. miesięcznie"

- czytamy w gazecie.

"Rz" podaje, że 53,1 proc. osób uważa, że rząd powinien natychmiast podjąć działania zmierzające do ograniczenia skali pandemii, w tym wprowadzić lokalne lockdowny. Te popiera nawet 12 proc. wyborców Konfederacji. Podpisuje się pod tym mniej więcej co drugi wyborca PiS, KO i Lewicy - napisano.

"Pomysł, by pracodawcy mogli sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony, popiera 42,5 proc. ankietowanych"

- zaznaczono.

Jak napisała gazeta, najmniej wśród Polaków jest zwolenników przeniesienia szkół w tryb zdalny. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 21,9 proc. respondentów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, "Rz"

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo