Kamil Stoch i Dawid Kubacki przepadli w pierwszej serii w Niżnym Tagile

Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata skoczków narciarskich. Do finału zawodów w rosyjskim Niżnym Tagile awansowało tylko dwóch Polaków, ale zarówno Piotr Żyła, jak Andrzej Stękała zajmują odległe miejsca. W pierwszej serii odpadli Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny.

Dawid Kubacki był mocny w kwalifikacjach, ale nie awansował do drugiej serii konkursu w Niżnym Tagile
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Po niezbyt udanej sobotniej inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, przez niedzielne kwalifikacje w Niżnym Tagile przebrnęło pięciu Polaków. Najlepiej z podopiecznych trenera Michala Dolezala spisał się w nich Dawid Kubacki, który był ósmy. Nasz mistrz świata nie miał jednak szczęścia w konkursie, długo czekał na belce na swoją próbę i chyba nie trafił na najlepsze warunki - osiągnął 113,5 m i zabraknie go w drugiej serii (zajął 35. miejsce).

O sporym pechu mógł mówić także Ryoyu Kobayashi. Japończyk w sobotę był drugi na podium, a tym razem został zdyskwalifikowany w eliminacjach z powodu nieregulaminowego kombinezonu i nie mógł walczyć o kolejne punkty na skoczni Aist.

Krótkie loty polskich skoczków

Najlepszy w pierwszej serii na obiekcie o rozmiarze 134 metrów był Norweg Halvor Egener Granerud (134,5 m).  Do drugiej serii awansowało dwóch polskich skoczków. Piotr Żyła skoczył 120,5 i na półmetku jest 24. Andrzej Stękała osiągnął 120 m i zajmuje 27. miejsce. Jakub Wolny osiągnął 111 metrów i zabraknie go w finałowej trzydziestce (44. lokata). Jego los podzielił niestety także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski lądował na 112 metrze i odpadł z rywalizacji po pierwszej serii (sklasyfikowany na 33. miejscu).

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Stoch #Dawid Kubacki #Puchar Świata w skokach #Niżny Tagił #skoki

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo