Kumoch odpowiada Ochojskiej: Sugestie godne Łukaszenki, a nie polskiej europosłanki

"Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach jest godne Łukaszenki, a nie polskiej europosłanki" – napisał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, odpowiadając w mediach społecznościowych europosłance, założycielce PAH Janinie Ochojskiej.

Janina Ochojska
Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Ochojska komentowała na Twitterze piątkową wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy ze Skopje, gdzie mówił: "Ci, spośród migrantów, którzy przejdą na stronę polską nielegalnie, jeśli potrzebują pomocy – otrzymują ją w każdym przypadku".

Czemu pan prezydent Andrzej Duda kłamie? W przeważającej liczbie migranci są wypychani na granicę, do lasu, na bagna, dzieci, kobiety w tym ciężarne. Kilka z nich poroniło, kilkoro dzieci i młodych ludzi umarło "na świętej, polskiej ziemi".. Że też nie jest Panu wstyd!

– napisała europosłanka.

Ochojskiej odpowiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

W przeciwieństwie do Pani Poseł, Pan Prezydent dysponuje informacjami i meldunkami. Mówi też o rzeczach, które sam nakazał i czego byłem świadkiem. Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach jest godne Łukaszenki, a nie polskiej europosłanki

 – napisał Kumoch.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Jakub Kumoch #Janina Ochojska #Białoruś #Aleksandr Łukaszenka

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo