Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister Dworczyk: kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą zostanie otwarte w 2023 roku przed wakacjami w Niżankowicach-Malhowicach • • •

Adam Małysz ocenił występ polskich skoczków w Niżnym Tagile: „Kamil Stoch jak profesor”

Adam Małysz zabrał głos po sobotniej inauguracji sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Był pod wrażeniem występu Kamila Stocha w Niżnym Tagile, ale przyznał również, że "przykro było patrzeć" na występ pozostałych Biało-czerwonych.

Kamil Stoch i Adam Małysz
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

W sobotę w Niżnym Tagile odbył się pierwszy konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kwalifikacje do zawodów w Rosji wygrał w pięknym stylu Kamil Stoch, ale później nie było już tak dobrze. Po pierwszej serii trzykrotny mistrz olimpijski był dopiero dwudziesty, w finale popisał się natomiast fantastyczną próbą i awansował ostatecznie na piąte miejsce.

Pod wrażeniem tego skoku Stocha był Adam Małysz, który przyznał, że " Kamil zrobił to jak profesor!". Gorzej zaprezentowali się pozostali Biało-czerwoni. Do drugiej serii awans wywalczył - poza Stochem - tylko Dawid Kubacki, który został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Jestem Wam winien kilka słów o wczorajszym konkursie w Niżnym Tagile. Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje świetny drugi skok Kamila Stocha i potężny awans z 20. na 5. miejsce. Kamil zrobił to jak profesor! Jeśli chodzi o resztę naszych reprezentantów, to jest nad czym myśleć. Przykro było patrzeć, jak się męczyli. Ale z drugiej strony to dopiero początek sezonu, a dodatkowo wiatr mocno utrudniał rywalizację. Mam nadzieję, że dzisiaj pod wieloma względami będzie zdecydowanie lepiej

- napisał Adam Małysz na Facebooku.

Adam Małysz skomentował występ polskich skoczków

W niedzielę odbędą się drugie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kwalifikacje w Niżnym Tagile zaplanowano na godzinę 14.30, a pierwszą serię konkursową na 16.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Adam Małysz #Kamil Stoch #Puchar Świata w skokach #Niżny Tagił

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo