Straż Graniczna: W sobotę 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Ostatniej doby zanotowano 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała Straż Graniczna. Największa próba miała miejsce w okolicach Czeremchy, gdzie granicę próbowało siłowo przekroczyć około 100 bardzo agresywnych migrantów. 31 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.

https://twitter.com/Straz_Graniczna

W sobotę zanotowano 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymany został jeden nielegalny imigrant, obywatel Iraku. Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono – przekazała na Twitterze Straż Graniczna.

Jak poinformowała Straż Graniczna, największy atak na granicę miał miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze, gdzie grupa około 100 bardzo agresywnych osób, wspieranych przez białoruskie służby, próbowała siłowo wedrzeć się do Polski.

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Straż Graniczna #Czeremcha #Białoruś

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo