Kolejne złote myśli Kurdej-Szatan na temat imigrantów. Tym razem... z lesbijkami w tle

Wydawać by się mogło, że Barbara Kurdej-Szatan po opublikowaniu kompromitującego, wulgarnego wpisu na temat Straży Granicznej, choć na chwilę zaprzestanie dzielić się z internautami swoimi "złotymi myślami". Mamy jednak złe wieści, ponieważ dziś na Instagramie dodała kolejny post.

instagram.com/kurdejszatan/

Wpis Barbary Kurdej-Szatan sprzed kilkunastu dni na temat Straży Granicznej odbił się szerokim echem. Na byłą już aktorkę "M jak miłość" spadła ogromna fala krytyki.

Przypomnijmy: celebrytka nazwała w nim funkcjonariuszy Straży Granicznej "mordercami, maszynami bez serca, bez mózgu bez niczego". Niedługo później jej słowa zostały wykorzystane w propagandowym materiale białoruskiej telewizji reżimowej wymierzonym w Polskę. 

Dziś celebrytka podzieliła się z internautami kolejnymi rewelacjami. Należy jednak odnotować, że Kurdej-Szatan poczyniła ogromne postępy, ponieważ tym razem obyło się bez wulgaryzmów.  

W opublikowanej przez nią na Instagramie relacji InstaStories znalazł się cytat z książki o życiorysie Marii Konopnickiej, autorce "Roty". Czytamy, że Konopnicka w jednym ze swoich listów z 1891 roku relacjonowała powrót Polaków z emigracji w Brazylii. 

"Od dwóch tygodni wracają tędy garście nędzarzy z Brazylii. Trzeba widzieć, żeby uwierzyć, jak są wynędzniali, wycieńczeni i obdarci. Kto miał trochę grosza, wracał przez Hamburgi Niemcy [...] Nikt ich pod dach przyjąć nie chciał. Dwadzieścia jeden dni szli o głodzie po lasach, kradnąc jarzyny, a nocując na błocie, po rowach. [...] Idą kobiety, które lada chwila matkami mogą zostać" - pisała Konopnicka. 

Niewiedza, głupota czy ignorancja?

Powołanie się na list Konopnickiej ma być oczywiście nawiązaniem do obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Wulgarna celebrytka kolejny raz epatuje tutaj swoją niewiedzą.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy już, że imigranci przebywający na granicy płacili przemytnikom za przedostanie się do Polski nawet kilkanaście tysięcy złotych, zatem z pewnością nie są to ludzie "wynędzniali" czy "wycieńczeni".

Najbardziej jaskrawym przykładem rzekomej "biedy" imigrantów koczujących na granicy był fakt, iż wielu z nich miało na sobie kurtki warte ponad 5000 złotych. 

Wątek lesbijski 

To jeszcze nie wszystko! W drugiej relacji Kurdej-Szatan opublikowała zdjęcie Marii Konopnickiej, które opatrzyła następującą "złotą myślą":

"Przypominam, że Maria Konopnicka - pisarka i sufrażystka!, która napisała "Rotę", żyła przez 20 lat w związku partnerskim z Marią Dulębianką - malarką, pisarką, działaczką społeczną na rzecz kobiet".

ZOBACZCIE: 

 

Źródło: instagram.com, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo