Powstaje 'miasteczko' migrantów

Wokół centrum logistycznego, do którego Białorusini kierują migrantów przygotowywanych do ataków na granicę RP, powstaje prawdziwe miasteczko - napisał w piątek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

https://twitter.com/StZaryn

Stanisław Żaryn poinformował w piątek o centrum logistycznym na terenie Białorusi, do którego kierowani są migranci.

"Wokół centrum logistycznego, do którego Białorusini kierują migrantów przygotowywanych do ataków na granicę RP, powstaje prawdziwe miasteczko" - napisał rzecznik. "Utworzono już sklepik, food-truck, kebab, sklep z hot dogami, a obecnie też kantor" - dodał.

Jak zaznaczył, "niektórzy migranci żartują między sobą, że teraz czas na pub i kino". "Białoruski biznes na szlaku migracyjnym kręci się coraz szybciej" - podsumował.

W piątek Straż Graniczna przekazała, że minionej doby doszło do 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym "dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła 500, a druga 50 cudzoziemców".

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo