Pierwsza grupa migrantów odleciała do Bagdadu. „Nie pozwolimy utworzyć tu szlaku migracyjnego”

"Otrzymałem informację, że pierwsza grupa kilkuset migrantów obywateli Iraku właśnie jest w samolocie, który wyruszył z Mińska do Bagdadu i wracają do miejsca pochodzenia" - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Nie będzie wschodnioeuropejskiego szlaku dla nielegalnej migracji" - zapewnił Kamiński.

Mariusz Kamiński
https://twitter.com/Kaminski_M_

W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego z szefem niemieckiego MSW Horstem Seehoferem. Głównym tematem rozmowy była sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

Szef MSWiA poinformował, że "że pierwsza grupa kilkuset migrantów obywateli Iraku właśnie jest w samolocie, który wyruszył z Mińska do Bagdadu i wracają do miejsca pochodzenia". "Z tego, co wiem, jutro będzie następny samolot, który ich będzie odwoził do Iraku" - dodał. Kamiński dodał też, że blisko współpracujemy z Frontexem, żeby przygotować readmisje tych nielegalnych migrantów, którzy znaleźli się w wyniku politycznych działań reżimu Łukaszenki na terenie Polski.

Władze polskie udzielą wszelkiej pomocy logistycznej i - jeśli będzie potrzeba - finansowej Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi, żeby jak najszybciej i jak najskuteczniej udzielić pomocy humanitarnej tym, którzy są po drugiej stronie granicy

 - zaznaczył szef MSWiA.

Widać wyraźnie efekty naszych wspólnych działań. Działań władz polskich, niemieckich, krajów Unii Europejskich, naszych sojuszników z NATO. Jestem przekonany, że ta deeskalacja jest realna. To jest naszym celem w sposób wspólnie i skoordynowany takie działania będziemy podejmowali

 - powiedział Kamiński.

"Nie będzie wschodnioeuropejskiego szlaku dla nielegalnej migracji cynicznie z powodów politycznych tworzonego, żeby zdestabilizować sytuację nie tylko w Polsce i na Litwie, ale na całej Unii Europejskiej" - stwierdził.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mariusz Kamiński #Białoruś #Bagdad #Irak #migranci

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo